Menu główne
Strona główna
Aktualności
Organizacja
Rekrutacja
Kadra Pedagogiczna
Zajęcia dodatkowe
Galeria zdjęć
Humor Przedszkolaka
Artykuły
Model Absolwenta
Ćwiczyć każdy może
Akademia Zdrowego Przedszkolaka
Projekt "Jestem Przedszkolakiem"
Oferta pracy
Zapytania ofertowe
Kontakt
SPONSORZY

Gry dla najmłodszych
Ciufcia
Yummy
Losowa Fotka>> NABÓR <<
4, 5 i 6 latków
O nas
Publiczne Przedszkole w Podgórzynie to niezwykle kameralne miejsce, położone w samym sercu Karkonoszy. Mieści się w budynku dwukondygnacyjnym przy ul. Żołnierskiej 99.

W placówce dotychczas funkcjonowały dwa oddziały przedszkolne, od 01 września 2013 roku utworzona została trzecia grupa. Do przedszkola uczęszczają dzieci od 3 do 5 lat. Dzieci mają do dyspozycji przyjazne, kolorowe sale. Dla młodszej grupy zorganizowana jest sala do leżakowania. Przedszkole posiada plac wyposażony w odpowiedni sprzęt do zabaw.

Działania, które podejmujemy są ukierunkowane na dobro dziecka, jego indywidualne potrzeby i wszechstronny rozwój. Naszą wizją jest chęć stworzenia przedszkola otwartego, przyjaznego dziecku we współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym, pozytywnie odbieranym przez wszystkich uczestników edukacji. Misją naszą natomiast jest, by dzieci nasze były wszechstronnie rozwinięte, odważne i potrafiły się zaprezentować.

Praca wychowawczo- dydaktyczna i opiekuńcza w przedszkolu prowadzona jest w oparciu o obowiązująca podstawę wychowania przedszkolnego oraz program wychowania i edukacji przedszkolnej "Wesołe przedszkole i przyjaciele" autorstwa Małgorzaty Walczak-Sarao i Danuty Kręcisz.
Oferujemy naszym dzieciom szereg doświadczeń w nabywaniu koniecznych umiejętności oraz poznawaniu świata.

Przedszkolaki doskonalą swój rozwój metodą Kinezjologii Edukacyjnej w działaniach codziennych. Dzieci nabywają wiedzy praktycznej i teoretycznej w zakresie zachowania bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.
W celu różnorodnych doznań dziecka organizujemy spotkania z muzyką poważną i współczesną, inne atrakcje tj. wycieczki, imprezy okazjonalne oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.